Péče o ženu

Antikoncepce

LEVRET s.r.o. se antikoncepci v celém rozsahu jejích metod věnuje už od svého počátku. MUDr. PhDr. Pavel Čepický, CSc. je autorem kapitoly o antikoncepci v učebnici Moderní gynekologie (A. Roztočil a kolektiv) a v učebnici Sexuologie (P. Weiss a kolektiv) a je spoluautorem monografie Kontracepce (J. Presl a kolektiv). Napsal příručky Úvod do antikoncepce pro lékaře negynekology (2. vydání s M. Fantou), Jak odpovídat na otázky o antikoncepci a plánovaném rodičovství (s Z. Čepickou Líbalovou), Úvod do antikoncepce pro farmaceuty. Porodní asistentka Monika Kuželová napsala příručku Antikoncepce pro porodní asistentky. Vedl autorské kolektivy, které připravily a následně aktualizovaly doporučení k různým metodám lékařsky asistované antikoncepce (v poslední aktualizaci Doporučení k předpisu kombinované hormonální antikoncepce byl členem autorského kolektivu).

Naše ambulance je konzultována gynekology z celé ČR v otázkách antikoncepce a ochrany před otěhotněním u žen, které ze zdravotních důvodů mají problémy s výběrem antikoncepční metody. Hlásáme, že pro každou ženu lze najít spolehlivou metodu ochrany před neplánovaným otěhotněním.

Kromě celého spektra hormonální antikoncepce zavádíme nitroděložní tělíska všech typů, hormonálních i nehormonálních, včetně tělísek Jaydess a GyneFix, vhodných pro ženy, které dosud nerodily.  Můžeme zavést i podkožní hormonální implantáty, které však bohužel nejsou tč. na českém trhu – některé naše klientky je však dokázaly dovézt z jiných zemí EU.

Otázky týkající se antikoncepce odpovídá MUDr. PhDr. Pavel Čepický, CSc. v internetové odpovědně, kterou najdete v rubrice Odpovědny.